zolty-skorzany-naroznik

Plusy i minusy skórzanych mebli tapicerowanych

Meble skórzane są dziś bardzo powszechne i raczej na pewno najbliższa przyszłość nie przyniesie na tym polu żadnych istotnych zmian. W związku z tym, jak najbardziej warto przyjrzeć się im nieco bliżej. Z pewnością mają one wiele zalet, ale spróbujmy odnieść się również i do wad takich mebli. Za co w związku z tym cenimy meble ze skóry oraz jakie mammy do nich zastrzeżenia?

Najwyższa jakość

Jeśli jesteśmy już przy plusach skórzanych sof i narożników, to przede wszystkim trzeba się tutaj odnieść do jakości, która się z nimi wiąże. Bez wątpienia są to meble znakomite, które jak sama nazwa wskazuje, pokryte są materiałem naturalnym. Jest to na tyle istotne, że właściwości skóry zmieniają się tutaj wraz ze zmianą temperatury otoczenia. Można zatem powiedzieć, że materiał ten „oddycha” i przepuszcza powietrze, co na pewno nie ma miejsca w ekoskórze, z którą także mamy dziś do czynienia bardzo często.

Wysoka cena

Trudno znaleźć dziś coś po stronie minusów takich mebli poza ich wysoką ceną. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że meble takie cenią się dziś naprawdę wysoko, choć i tak ich cena w związku z dość dużą konkurencją na rynku jest dziś znacznie niższa, aniżeli miało to miejsce jeszcze kilkanaście czy nawet kilka lat temu.

Poza tym zwróćmy tutaj uwagę na meble, które są połączeniem skóry naturalnej i ekoskóry. Takie połączenia jak najbardziej mogą się sprawdzić, a to dlatego, że na powierzchni najbardziej narażonej na wytarcie, a więc siedzisku mamy skórę naturalną, podczas kiedy ekoskóra pokrywa część boczną i tylną takiego mebla. Oczywiście jest on wówczas znacznie tańszy od tego w całości wykonanego ze skóry.

2 thoughts on “Plusy i minusy skórzanych mebli tapicerowanych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *