Różne style mebli wypoczynkowych – czy to możliwe?

Różne style mebli wypoczynkowych – czy to możliwe?

Obecnie w wielu mieszkaniach można spotkać się z konfiguracją mebli wypoczynkowych w stylu 2 + 1. Przeważnie też mamy do czynienia z dopasowywaniem do siebie całego kompletu. Czyli zarówno fotele, jak i sofa czy narożnik pasują do siebie kolorystycznie i stylistycznie. Obecnie jednak stopniowo odchodzi się od tej reguły i można coraz częściej zobaczyć meble, które są do siebie niedopasowane, ale tylko pozornie.

Trudna sztuka dopasowania

Rynek jest tak obfity w różnorodne rozwiązania, że aż żal byłoby ich nie wykorzystać. Niemniej jednak wcale nie jest tak łatwo się w tym wszystkim odnaleźć i w taki sposób podobierać poszczególne elementy, aby się ze sobą w zgrywały w jakiś sposób.

W przypadku mebli wypoczynkowych jest dość duża dowolność. Wyobraź sobie np. że kupujesz sobie dużą i gładką sofę do salonu, a wszystko uzupełniasz dodatkowo dwoma różnymi fotelami. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jakie może to zrobić wrażenie na wszystkich gościach, o ile skomponujesz to odpowiednio z kolorami ścian.

W ten sposób możesz robić również z innymi meblami. Wiele osób decyduje się np. na zakup krzeseł do stołu w różnych kolorach, co też nie jest złym pomysłem.

Na co zwracać uwagę?

To wszystko może wyglądać naprawdę ładnie, jednakże tylko wtedy, kiedy zadbasz o to, aby nie było zbytniego prze kolorowania. W ten sposób unikniesz pewnego rodzaju przytłoczenia spowodowanego zbytnim nagromadzeniem kolorowych elementów.

Kiedy przesadzisz, to możesz się spodziewać, że pomieszczenie będzie wyglądało zbyt cukierkowo i gdzieś zostanie zatracony ten urok kolorowych mebli.

2 thoughts on “Różne style mebli wypoczynkowych – czy to możliwe?

  1. U siebie próbuję powoli eksperymentować, niebawem powinno być widać efekty, to się podzielę jakimiś fotkami;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *