Funkcjonalny i ładny, czyli salon idealny

Salon to miejsce reprezentatywne każdego mieszkania. To tutaj najczęściej spędzamy czas z gośćmi i skupiamy wszystkich domowników razem. Moda na posiadanie salonu przywędrowała do nas z zachodu. Kiedyś, w czasach PRL-owskiej rzeczywistości wystarczył „duży pokój”. Dzisiaj chcemy mieć salon. I to salon, który będzie idealny. Co to właściwie znaczy – salon idealny? Zapewne odpowiedzi jest tyle, ile osób urządzających pomieszczenie. A o gustach się przecież nie dyskutuje. Nie mniej można wyróżnić 3 cechy idealnie urządzonego salonu – funkcjonalność, komfort użytkowania i walory estetyczne. Podpowiadamy, jak urządzić salon, który spełni wszystkie te wymogi.

Znać swoje potrzeby i znaleźć ich rozwiązanie

Wiele osób zabierając się za wystrój salonu sugeruje się rozwiązaniami zaczerpniętymi z Internetu czy pism branżowych. I nie ma w tym nic złego. O ile weźmiemy przy tym pod uwagę predyspozycje i możliwości przestrzeni, którą dysponujemy oraz swoje własne upodobania i nawyki. Trzeba pamiętać, że meble do salonu mają nam pomóc organizować codzienność i to przez kilka lat. Nie zawsze coś, co podoba nam się w formie, jest równie dobre w kwestii funkcjonalności.

Wielozadaniowość salonu

Komfortowy salon to taki, w którym znajdziemy miejsce do realizowania wielu codziennych potrzeb. W salonie zarówno odpoczywamy, jak i spotykamy się ze znajomymi czy pijemy poranną kawę. Warto więc zorganizować tak przestrzeń w tym pomieszczeniu, by każde zadanie miało swoją strefę. Świetnym sposobem mogą być na to narożniki, które wyznaczą poszczególne strefy, jednocześnie nie zmniejszając optycznie przestrzeni.

2 thoughts on “Funkcjonalny i ładny, czyli salon idealny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *