Idealne łóżko do Twojej sypialni – na co zwracać uwagę?

Idealne łóżko do Twojej sypialni – na co zwracać uwagę?

Nie ważne w jakim styli zamierzasz projektować swoją sypialnię bowiem zawsze najważniejsze będzie w niej łóżko. To właśnie ono poniekąd wpływa na cały charakter danego pomieszczenia. Z tego powodu warto poświęcić nieco czasu na to, aby dobrać je możliwie jak najlepiej.

Określenie swoich potrzeb to podstawa

Zanim jeszcze zapadnie ostateczna decyzja co do stylu łóżka, koniecznie musisz określić swoje potrzeby. To bardzo ważne i niestety spora grupa osób o tym zapomina. Przede wszystkim zacznij od tego, jaką szerokość ma mieć kupowane przez Ciebie łóżko. Przyjmuje się, że szerokość optymalna dla jednej osoby to minimum 90 cm, z kolei dla dwóch ta szerokość to 140 cm. W kwestii długości, to wszystko zależy od wzrostu, do którego należy sobie dodać jeszcze w granicach 30 cm.

Jeśli lubisz czytać przed snem, albo zamierzasz mieć w sypialni TV, to wtedy warto pomyśleć o miękkim bezgłowiu.

Łóżko dopasowane do Twojego charakteru

W zależności od tego jakie masz usposobienie i charakter możesz dopasować łóżko właśnie pod takie indywidualne cechy. Poniżej przedstawiamy Ci kilka prostych rozwiązań, które możesz wdrożyć u siebie w zależności od potrzeb.

  • Jeśli kochasz styl angielski, to zdecydowanie polecamy Ci łóżko obite elegancką tkaniną. W tym wypadku bardzo dobrze będą z nim współgrały dziane pledy czy poszewki poduszek.
  • Wolisz styl romantyczny? Wtedy na pewno powinno się zwrócić uwagę na kute łóżka zdobione, które są ładnie stylizowane. Dodatkowo ciekawą atmosferę buduje tapeta za zagłówkiem, która jest stosunkowo często w takim wypadku stosowana.
  • Lubisz minimalistyczne podejście? W takim razie bardzo dobrym wyjściem może kazać się łóżko fornirowane. Do tego ładna, gładka narzuta i gotowe.

To oczywiście nie wszystko, po prostu chcieliśmy Ci pokazać, że masz różne możliwości. Warto więc szukać ciekawych rozwiązań i dopasowywać je przede wszystkim pod siebie.

2 thoughts on “Idealne łóżko do Twojej sypialni – na co zwracać uwagę?

  1. Musi być wygodne, to jest podstawa. Dlatego zawsze testujcie w salonach, bo wtedy jest pewność, że będzie ok

  2. najważniejszy jest materac, kiedyś na siłę chciałem kupić najtańszy i niestety się nieźle przejechałem, plecy bolały jak diabli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *